מתנות לטו בשבט- מכירת קקטוסים בסיטונאות

קקטוסים מורכבים, שילוב מספר קקטוסים בכלי אחד, קקטוס צבר ועוד..
 

  
 

   

קקטוסים, וקקטוסים צבר על קצה המזלג:

קקטוסים -  צמחים בשרניים הידועים ביכולת ההשרדות שלכם בתנאי אקלים מדבריים. בישראל הקקטוסים נחשבים לצמחים נוחים יחסית לגידול בשל יכולתם  להתאקלם בתנאי קרקע מדבריות ובשל כמות המשקעים הנמוכה בישראל.
 
קקטוּסיים – Cactaceae) היא המשפחה הנפוצה והחשובה ביותר של צמחי מדבר. בעולם קיימים מעל 2000 מינים של קקטוסים.
הקקטוסים הם משפחה בוטנית של צמחים שהתפתחה ביבשת אמריקה, לפני כ 40 מיליון שנה. משפחת הקקטוסים היא משפחה של צמחים הסוקולנטים שהתפתחה במקורה בסביבה מדברית או מדברית למחצה. לקקטוסים יכולות שונות להתמודדות עם תנאי אקלים קשים. רוב הקקטוסים נושאים קוצים שהם למעשה עלים שעברו הסתגלות אבולוציונית לתנאי עקה של מחסור במים. הסתגלות אבולוציונית נוספת היא פיתוח תאים פוטוסינתטיים בענפים (או בגבעולים) ובכך צימצום שטח הפנים של הצמח תוך שמירה על היכולות היצרניות החיוניות לקיום כל צמח. רוב הקקטוסים הם בעלי היכולת לקיים פוטוסינתזה מאפשרת לקקטוס לאגור פחמן דו-חמצני במשך הלילה כחומצה אורגנית, ובכך לבצע במהלך היום פוטוסינתזה.
לקוצי הקקטוס מספר ישומים, ביניהם הגנה מאוכלי עשב ומזיקים גדולים, הסוואה, הפצת המין, יצירת אקלים מוצל ולח סביב הצמח ועיבוי טל המטפטף אל סביבת שורשי הצמח.

משפחת הקקטוסים (Cactaceae) מחולקת לארבע תת-משפחות:
1. Cactoideae – משפחת הקקטוסים המכילה את רוב מיני הקקטוסים הכדוריים והקקטוסים העומדים.
2. Opunioideae – משפחת הקקטוסים המכילה משפחת קקטוס הצבר. קקטוסים בעלי קוצים עדינים וקצרים כמעט בלתי נראים, כסיבי זכוכית, המהווים מטרד קשה לאדם במגעו עם הצמח.
3. Maihuenioideae – משפחת הקקטוסים המכילה שני מינים המתאפיינים בתפוצה באזורים גבוהים.
4. Perskioideae – משפחת הקקטוסים הנושאים עלים וקוצים יחד. משפחה זו כוללת את המרכיבים הפרימיטיביים ביותר של הקקטוסים והיא כנראה הקרובה ביותר למקורם האבולוציוני.
קקטוסים - מידע כללי
בגידול קקטוסים ניתן לשלב קקטוסים עם צמחים אחרים בגינה אך יש להשמר מהשקייה מופרזת, כזכור קקטוס הינו צמח מדברי העוגר את עודפי המים בעליו. עודף מים גורם לריקבון העלים ולאחר מכן ריקבון הצמח. רוב הקקטוסים אינם יכולים לשרוד טמפרטורות נמוכות מאפס, אך בטמפרטורות מעל האפס רוב הקקטוסים יכולים לחיות. רוב מגדלי ה קקטוסים מעבירים את ה קקטוסים שלהם למגון מוגן מגשמים (תחת סככה או גג פרגולה) אך רצוי לא לאחסנם במקום חשוך משום ש ה קקטוסים זקוקים לאור השמש.
ניתן לגדל קקטוסים קטנים יחסית בבית אך רצוי על עדן החלון או במרפסת. רצוי להשקות אותם אחת לשבוע וחצי אך לפני כל השקייה חובה לוודא כי אכן האדמה יבשה. רצוי 3-4שעות שמש ישירה
 
בהצלחה, צוות ירוק בעיר
 

קקטוסים, קקטוס, קקטוס מורכב, קקטוס צבר, גידול קקטוסים, גידול קקטוס קקטוסים על הפסים, סוגי קקטוסים, סוג קקטוס, קקטוסים, קקוסים משתלה, קקטוס משתלה, גידול קקטוסים 

קישורים לאתר:
מתנות לטו בשבטמתנות לפסח, מתנות לראש השנה, מתנות ליום המשפחה, עציצים למשרד, אדניות, אדניות מעץ, שולחן קקל, ספסל גינה, אשפתונים, שולחן קקל וגגון, פינת עישון

לייבסיטי - בניית אתרים