מתנות לפסח- חג החירות

מליארדי אנשים מאוכלוסיית העולם לא יודעים את המשמעות של הפסטיבל המתנשא של חופש וחירות המכונה פסח;. פסטיבל הכרת אירוע שברך את היהודים ביציאת מצריים ויצאה לחרות. אירוע נהדר לחלוקת מתנות לפסח


הפסטיבל מתחיל ב -18 באפריל של השנה ותמיד ביום ה -15 של החודש היהודי בניסן. יהודים יודעים מן המקרא את סיפור היציאה וגאולתו של העם היהודי ממאה שנים של עבדות תחת הפרעונים המצריים.
 
אנשים רבים יודעים בדרגות שונות על לידתו של העם היהודי והאמונה הנצחית שלהם באל אחד והיחיד; בלתי נראה ובלתי ניתן לחלוקה. האחדות של אלוהים היא מה שהיהודים מגנים נגד כל מי שניסה להציע ריבוי: אפילו למות קדושים.

היהודים שסבלו ארוכות תחת עבדות מצרים הובילו לחופש על ידי הנביא היהודי, משה, שהביא אותם לארץ ישראל המאוד מיוחדת והמובטחת. משה דיבר עם אלוהים בסיני והביא מתנה אלוהית מופלאה לעם ישראל, ודרכם לאנושות כולה - עשרת הדיברות: עשרה דיברות, ובסיס החוקים של היום לתרבות ולתורת משפט המערבית והיהודיה נוצרית. עשרה דיברות קצרות אלו - של 120 מילים בעבריות בלבד - כתובים על קירות בתי כנסת והכנסיות. כמו שמשה קיבל מתנה נהדרת כך גם העם עצמו במועדי החג נוהג לחלק מתנות לחג הפסח.

משה הנביא מעולם לא היה עליל. הוא מוצג בתורה, בספר המקרא, כגבר, לא שום דבר אחר. ואכן על מנת שלא לרוממו על פני אחרים שהוא מוצג בכתבי הקודש עם חולשות אנושיות ומקום קבורתו אינו ידוע. הוא טיפס על ההר למעלה וראה את ארץ ישראל המובטחת, ובכל זאת מעולם לא דרך בה. למעשה, בתורת משה מתואר אך ורק כ" צנוע וכנוע של כל בני האדם. "ליהדות, אלוהים הוא אלוהי ומלבדו אין אחר.

חג הפסח הוא הראשון בין החגים והמועדים היהודים, בד בבד עם בואו של האביב בשל העם היהודי.על פי התורה האדמה ניתנה על ידי אלוהים בברית עולם לעם היהודי. ארץ המשתרעת מנהר הירדן ועד לים התיכון ממזרח לנהר, בשכנות עם מדינה ערבית הידועה היום כירדן.

חג הפסח מקדים שני פסטיבלים קצירים אחרים המבוססים על חקלאות של ישראל הקדומה והמודרנית. לאחר מכן מגיע חג שבועות, חג השבועות, אשר מתעד ומנציח את הנתינת עשרת הדיברות למשה ואחריו סוכות.

סיפור פסח המעוגן בהגדה, חוזר ומספר בספר את אירועי יציאת מצרים ואת הסדר של ארוחת הסדר, יש קטע עמוק וישן האומר: "לא אדם אחד לבדו קם עלינו להשמיד אותנו, אבל בכל דור ודור יש לי מתקומם נגד אלה מאתנו שבקשו להשמיד אותנו, אבל הקדוש ברוכים הוא, מספק לנו מידי "וכך היה ועודה..מתנות ושי לחג הפסח ניתן לרכוש בירוק בעיר

 
לייבסיטי - בניית אתרים