מתנות לפסח קקטוס צבר

מבחר עציצי קקטוס ביניהם קקטוס צבר למכירה בסיטונאות

מהוא קקטוס צבר?


קקטוס צבר נחשב לצמח הארץ ישראלי האולטימטיבי, סמל האדם הישראלי ומתקשר עמנו כמתנה שיווקית בחגיגות העצמאות ולאירועים ארץ ישראלים.

קקטוס צבר מסועף, דמוי עץ, שאינו שייך להגדרות המקובלות של עץ או שיח. גובהו מגיע ל-4 מ'. גבעוליו–ענפיו מורחבים, ירוקים, דמויי עלים.

רוב בני משפחת קקטוס צבר הינם צמחים בשרניים ואוגרי מים השייכים למשפחת הסוקולנטים. קקטוס צבר ורוב משפחת הקקטוסים הינם צמחים חסרי עלים וקוצניים. הקקטוסים הינם צמחים המותאמים לבית גידול מדברי והיבש.
מערכת השורשים של קקטוס צבר מסוגלת לקלוט כל טיפת גשם או טל מהקרקע ועם זאת מערכת שורשים של צמח מפליא זה כשאר משפחת הסוקולנטים איננה גדולה. שורשי קקטוס צבר הינם מצומצמים אך עובדים ביעילות מדהימה!!.

בקקטוס צבר הגבעולים אם אלו שממלאים את תפקידי העלים החסרים. הגבעולים נשארים ירוקים ומתעבים ומתרחבים לצורות שונות בסוגים ובמינים השונים.  לזה אנו קוראים קקטוס קשקשתא. בתוך הגבעולים נאגרים עודפי מים ברקמה מיוחדת המכילה חומרים ריריים סופחי מים. כך למשל את תכרתו גבעול של קקטוס צבר תבחינו בנוזלים רבים הנאגרו על ידי הקקטוס.

לקקטוס צבר צורת עשבונית, שיחית או עצית. פרקי הגבעול גליליים, או כדוריים או פחוסים .
הקוצים של קקטוס צבר חלקם גילגולים של עלים  מופיעים בודדים או בקבוצות.
פרחי קקטוס צבר הינם בודדים, דו-מיניים, גדולים ומרשימים. הם נפתחים לפרקי זמן קצרים ומושכים חרקים בזכות ריחם הנעים, לצוף או לאבקה. תושבת הפרח שקועה בתוך הגבעול וצורתה כעין כוסית או ספל. לא כל מגדל זוכה לראות את פרחי קקטוס צבר. פרחי הקקטוס נפתחים וגדלים כאשר תנאי הגידול הינם אופטימלים או קרובים לכך. קקטוס יכול לגדול שנים ללא פריחת פרח בניגוד לצמחים אחרים. אחד המבחנים לבקר את בית הגידול הינו לבחון האם הקקטוס שלנו הצליח להפריח פרחים השנה. פריחתו באביב.

עלי הגביע של קקטוס צבר הינם ירוקים או צבעוניים ועוברים בהדרגה לעלי כותרת צהובים או אדומים או גווני ביניים. צורתה הכללית של הכותרת כגלגל, ספל או משפך.
האבקנים מרובים (מספרם לא קבוע) וחבויים בכותרת.

בירוק בעיר ניתן לרכוש מבחר קקטוסים בסיטונאות וביניהם קקטוס צבר בסיטונאות. קקטוס יפיפה המזכיר לנו את ארץ ישראל ואת המקורות

גידול הקקטוסים ואיסופם הוא תחביב ידוע. בארץ האקלים הינו מצויין לגידול קקטוסים ולגידול לקקטוס צבר קיימים מגדלים רבים לצרכי מסחר ולמטרות נוי. גינות קקטוסים הינו דבר שבדרך כלל לא מאכזב. מראה מדברי וקבוע ללא מאמץ רב. ומי שמצליח הקקטוס יגמול בפרח וגבעול יפיפיים.

קקטוס צבר ורפואה מינים מסוימים של קקטוס צבר מכילים שרף נרקוטי (מרדים) ואלקלואידים, המשמשים לתעשיית תרופות, חומרי צבע או משקאות נרקוטיים.
בהצלחה-ירוק בעיר

מתנות ירוקות לחג-
מתנות לטו בשבט, מתנות לפסח, מתנות לראש השנה, מתנות ליום המשפחה, מתנות ליום האשה, מתנות ליום האהבה, מתנות לשבועות, מתנות לחנוכה, יצירה בחנוכה
צמחים כמתנות:  מתנות לחג עץ האושר, מתנות לחג עץ האהבה, מתנות לחג עץ הכסף, מתנות לחג עץ זית, מתנות לחג עץ הדס, מתנות לחג עץ רימון, מתנות לחג עץ דקל, מתנות צמח סחלב, מתנות לחג פילפל נוי, מתנות לחג אלת המסטיק,מתנות לחג ורד ננסי, מתנות לחג לאקי במבוק, מתנות לחג סוקולנטים, מתנות לחג קקטוסים.

עציצם למשרד-
עצעצים למשרד, כלים דקורטיבים למשרד, תכנון אדניות משרד, תכנון צמחי משרד

עבודות עץ-
עבודות עץ, שולחנות קקל, שולחן פיקניק עם גגספסלי גינה, פינת עישון, שולחן מעץ, אשפתונים, מאפרותגדרות מעץ, פרגולות, דקים
 


 
לייבסיטי - בניית אתרים